Zdrowie psa

Zdrowie naszych psów w dużej mierze zależy od nas. Możesz dbać o zdrowie swojego psa stosując zbilansowaną i naturalną dietę dostosowaną do jego potrzeb. Regularna pielęgnacja z użyciem naturalnych produktów nie tylko pozwala zapewnić psu piękny wygląd, ale może również zapobiegać chorobom lub umożliwiać ich wczesne wykrycie. Aby zastosować najskuteczniejsze leczenie, ważne jest, aby choroby lub zatrucia u psa wykryć odpowiednio wcześnie. Zespół DigiDogs pomoże ci zadbać o zdrowie twojego psa.

Pielęgnacja zębów zaczyna się wcześnie: żucie ściera osad nazębny
Właściwa higiena jamy ustnej psa jest ważna dla dobrego zdrowia: 6 wskazówek, jak dbać o psie zęby.
Objawy zatrucia mogą być bardzo różne
Zatrucie u psa może prowadzić nawet do śmierci. Jak unikać zatruć, jakie są objawy zatrucia u psa i co należy zrobić w przypadku zatrucia?

Regularna pielęgnacja oczu, uszu i łap

W przypadku każdego psa ważne jest, aby regularnie zwracać uwagę na oczy, uszy i łapy. Szybka kontrola pomaga zapobiegać chorobom i szybko wykrywać drobne urazy i nieprawidłowości. Dzięki naszym wskazówkom można to zrobić szybko i sprawnie. 

Pielęgnacja psich łap

Jak pielęgnować łapy psa? Jak dbać o opuszki psa? Pielęgnacja i higiena łap i pazurów psa

Pielęgnacja oczu psa

7 porad jak prawidłowo dbać o oczy psa

Czyszczenie uszu psa

Jak prawidłowo dbać o higienę uszu psa? Jak kontrolować i czyścić uszy psa?

Zdrowe warzywa na każdy dzień

Te warzywa są bardzo zdrowe dla psów i mogą stanowić część codziennej porcji żywieniowej. Dowiedz się tutaj, dlaczego te warzywa są tak zdrowe, w jakich ilościach można je podawać i jak należy je przygotowywać.

Pyszne i zdrowe owoce dla psów

Te owoce są bardzo zdrowe dla twojego psa! Owoce powinny być podawane tylko w niewielkich ilościach, ale powinny stanowić stały element diety. Jeśli nie ma sezonu na owoce, wiele z nich, np. jagody, można kupić także w postaci zamrożonej.

Najbardziej trujące rośliny w lesie i na łące

Do roślin trujących dla psów należą niektóre z najbardziej znanych drzew, takie jak dąb i kasztanowiec. Zwłaszcza jesienią ich owoce leżące na ziemi mogą powodować zatrucia u psów. My sami odnosimy się do większości grzybów z rezerwą i nigdy nie pomyślelibyśmy o ich zjedzeniu. Ale dotyczy to także naszych psów! Wśród grzybów znajdują się gatunki bardzo silnie trujące dla psów.

Te trujące dla psów rośliny ogrodowe dobrze znać

W większości ogrodów można znaleźć piękne zimozielone rośliny i krzewy żywopłotowe, ale wiele z nich jest trujących dla psów, niektóre nawet silnie trujące. Należą do nich rododendrony, laurowiśnie i bukszpany. Kwitnące krzewy i byliny, dzięki którym nasz ogród jest tak kolorowy, cieszą nasze oczy, ale niestety niektóre z nich mogą prowadzić do zatrucia u naszych psów.

Jak dbać o zdrowie psa

Gdy nasz pies jest chory, cierpimy razem z nim i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby mu pomóc. Marzymy tylko o tym, żeby nasz pies szybko wyzdrowiał i jeszcze długo w dobrym zdrowiu dzielił z nami życie. Zdrowie naszego psa w dużym stopniu zależy od nas.

Dieta ma duży wpływ na zdrowie naszych psów. Każdy pies ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje. Podstawą zdrowej diety są jednak zawsze naturalne i wysokowartościowe składniki w odpowiedniej ilości i o składzie właściwym dla twojego psa. Jest to jedyny sposób na dostarczenie naszemu pupilowi składników odżywczych, które są mu niezbędne, aby mógł być pełnym energii, radosnym i zdrowym psem.

Jak wymagająca jest pielęgnacja psa zależy od wielu czynników, np. od rasy psa, wieku i stanu zdrowia. Z wpisów na naszej stronie dowiecie się, na co powinniście zwracać szczególną uwagę u waszego psa i jak odpowiednio o niego zadbać. Pielęgnacja dotyczy nie tylko sierści, ale także łap, oczu, nosa i zębów psa.

Pies może się niestety rozchorować, nawet mimo właściwej pielęgnacji i diety. Na portalu DigiDogs znajdziecie obszerne artykuły dotyczące częstych chorób u psów z rzetelnie opracowanymi wskazówkami oraz informacjami na temat leczenia.

Zatrucia to koszmar każdego właściciela psa. Aby ich uniknąć, powinniście wiedzieć, które rośliny i artykuły spożywcze oraz inne nieszkodliwie wyglądające przedmioty naszego życia codziennego mogą być dla waszych psów niebezpieczne.

DigiDogs w innych krajach i językach: DeutschlandGreat BritainUnited StatesPolska
Copyright © 2023 DigiDogs, o ile nie zaznaczono inaczej. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Über uns - Stopka redakcyjna - Polityka prywatności